Yandex Disk’i Denediniz mi

Yandex
Disk uygulamasını deneme maksadıyla bilgisayarıma kurdum. Gerçekten başarılı buldum. Bilgisayarda Yandex.Disk olarak, sanal disk görünümünde bir uygulama klasörü oluşturuyor. Çift tıkladığınızda Diskiniz açılıyor. Yüklemek istediğiniz her türlü belgeyi normal bir klasöre yükler gibi ister Kopyala/Yapıştır, isterseniz de sürükle bırak yöntemiyle rahatlıkla yüklüyorsunuz.

Yandex Mail’a girdiğinizde ise hemen üst menüde Posta/Dosyalar/Rehber/Yayınlar tabını göreceksiniz. Dosyalara tıkladığınızda, nerede olursanız olsun, Yandex Disk ve dosyalarınız karşınızda.

Bir dosyaya tıkladığınızda ise hemen alt sağda dosyanın sadece sizin tarafınızdan mı, yoksa herkese açık bir şekilde mi sunacağınızı ayarlayabileceğiniz seçenek kutusunu görüyorsunuz. Kutuya tıklayıp “genel” seçeneğini seçtiğinizde ise; kısa link adresini veriyor.

Ayrıca belgelere göre de davranış gösteriyor. Örneğin bir “mp3” dosyasına tıkladığınızda player açılıyor, dinlemek için Play butonuna basmanız yeterli.

Örneğin bilgisayarımdan Yandesk.Diske bir müzik parçası yükledim ve paylaşımı genel yaptım.

http://yadi.sk/d/jN9QBK644QU3

Yandex.Disk nasıl alınır;

Buradan bir yandex mail adresi alıp;

http://disk.yandex.com.tr/download adresinden  indirip kurabilirsiniz.  Tek yapmanız gereken bir mail adresinizin olması ve uygulamayı kurduktan sonra Yandex.Diskinizi tıklayıp açmak. Diskin kullanımı Bilgisayarınızdaki Disk kullanımı ile aynı özelliklere sahip. Bilgisayarınız yanınızda değilse, o halde dosyalarınıza Yandex Maile girerek rahatlıkla erişebilir, hatta dosya yükleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir